Kaip surasti trokštamą darbą?

Ar kada nors buvote situacijoje, kai pavargote klausytis aplinkinių nuomonės apie tai, kokios specialybės turėtumėte mokytis, kokį darbą turėtumėte pasirinkti, kad uždirbtumėte geresnį atlyginimą, ar į kokią šalį Jums reikėtų išvažiuoti, norint greičiau pasiekti savo finansinius tikslus?

Parašiau šį straipsnį, nes žinau, kaip sunku gali būti surasti norimą darbą. Tuo pačiu norėjau pasidalinti savo asmenine patirtimi ir patarimais.

Taigi, štai 4 žingsniai, kurie Jums padės nustatyti, kokia yra Jūsų svajonių veikla ir kaip judėti užsibrėžto tikslo link.

 

1 žingsnis: Pažvelkite į savo ankstesnę karjeros patirtį

Kas Jums patiko ir kas nepatiko per visą iki šiol turėtą darbinę patirtį? Tai neprivalo būti tos veiklos, kuriomis užsiimėte didžiąją gyvenimo dalį ir kuriose esate įgudęs labiausiai. Tai gali būti Jūsų pomėgiai ar savanoriška veikla.

Atlikdamas šį savianalizės testą aš sužinojau, kad man labai patinka rinkti ir apdoroti informaciją bei mentorystės aspektai, tačiau manęs niekada nedomino užsiimti buhalterija ir „Excel“ skaičiuoklės, kurios tiesiog sukeldavo galvos skausmą.

 

2 žingsnis: Nustatykite savo vertybes

Norėdami susirasti darbą, kuris padėtų kuriant laimingą, sėkmingą ir visavertį gyvenimą, turite vadovautis asmeninėmis vertybėmis tiek kasdienybėje, tiek darbe. Renkantis svajonių darbą, atsižvelgimas į savo vertybes gali būti svarbiausias veiksnys, lemiantis, ar liksite, ar neliksite patenkinti.

Paklauskite savęs: kokie šiuo metu yra svarbiausi dalykai mano gyvenime? Kokie yra svarbiausi dalykai, kuriuos gyvenime noriu nuveikti?

Jūsų vertybės gyvenimo eigoje gali keistis, todėl nesijaudinkite, jeigu dabar labiau vertinate pinigus nei socialinę gerovę ar atvirkščiai! Kiekvienas žmogus yra skirtingas, todėl gerai pagalvokite, kas jums svarbu jūsų gyvenime ir darbe.

 

3 žingsnis: Nustatykite savo pašaukimą ir tikslą

Mes neegzistuojame vien tam, kad susimokėtume savo sąskaitas. Tikslo ir prasmės ieškojimas yra pirmoji priežastis, dėl kurios dauguma žmonių nori pakeisti darbus. Pradžiai atsakykite sau į klausimą, ar esate laimingas dabartiniu savo darbu ir ar į darbą einate kiekvieną dieną pakelta galva. Jeigu atsakymas – taip, viskas puiku ir Jums nieko keisti nereikia. Jeigu atsakymas – ne, tada atėjo laikas permainoms. ????

Pradėjęs dirbti įdarbinimo srityje, net neįsivaizdavau, kokius įšūkius man teks priimti, tačiau myliu savo darbą, nes tai yra ta veikla, kuri tiesiogine prasme keičia žmonių gyvenimus ir būtent tai mane žavi labiausiai.

 

4 žingsnis: Niekada nepraraskite pasitikėjimo savimi

Pasitikėjimas savimi yra paskutinis, bet ne mažiau svarbus žingsnis. Išsilavinimas ir patirtis dar nėra viskas. Ieškant trokštamo darbo, labai svarbu yra pasitikėjimas savimi. Mano darbinėje praktikoje pasitaikė nemažai atvejų, kai radus puikų darbo pasiūlymą kandidatui, jis atsisakydavo, nes nebuvo tikras, ar darbdaviui tiks jo įgytas profesinis išsilavinimas, sukaupta darbo patirtis, turimi užsienio kalbos įgūdžiai. Pasitikėjimas savimi yra būtinas, norint siekti savo užsibrėžto tikslo ir rasti taip trokštamą darbą.